Zloději odvezli z prodejny elektroniku za více než milion korun

15. červen 2004

Policisté pátrají po zlodějích, kteří neobvyklým způsobem vyloupili ostravský supermarket s elektronikou. Pachatelé v noci prorazili autem dveře prodejny Datart v Shopping parku. Odnesli si elektroniku za téměř 1,3 milionu korun. Lupiči za sebou nechali proražené skleněné dveře prodejny či vyrvaný bezpečnostní rám.

Zloději dveře prodejny prorazili okolo 03:00. Pak vtrhli dovnitř a začali nakládat zboží. Vybírali si cenné kusy. "Pachatelé ke spáchání trestného činu použili vínově červené vozidlo pravděpodobně značky Hyundai, se kterým z místa činu odjeli," uvedl mluvčí ostravské policie Milan Klézl.

Jak dodal, policisté dopoledne našli v ostravské části Polanka ohořelé auto značky Renault. Vozidlo vínově červené barvy někdo zapálil úmyslně. Kriminalsité nyní sbírají otisky a další důkazy, aby prověřili, jestli právě s tímto vozem lupiči prorazili do prodejny Datart.

Kriminalisté proto žádají všechny svědky, kteří by mohli do případu vnést světlo, aby informace předali prostřednictvím linky 158.

V prodejně Datartu už dnes dopoledne znovu prodávali. Ředitel Per Dráblík však přes ochranku vzkázal, že na Český rozhlas nemá čas.

0:00
/
0:00

Když jsme se snažili získat názory a reakce kupujících, kteří z areálu vycházeli, natáčet na veřejně přístupném prostranství však autorce tohoto příspěvku mladý strážce z firmy Group Securitas s číslem 22149 neumožnil.

0:00
/
0:00

Po nepříjemné a agresivní komunikaci redaktorku i dvojici starších manželů strážce doslova vytlačil o zhruba třicet metrů dál.

0:00
/
0:00

V Moravskoslezském kraji jde za posledních několik let o čtvrtý případ, kdy zloději najeli automobilem do dveří prodejny a pak z ní něco ukradli. V předchozích dvou případech se ale středem zájmu zločinců staly bankomaty, jednou pak nový vůz v autosalonu.

autor: ada
Spustit audio