Zpěvačka Klára Obručová našla kouzlo ve folklóru

18. prosinec 2014

Klára Obručová patří ke zpěvačkám, které našly kouzlo ve folklóru. To, že se mu bude věnovat aktivně, vůbec nepředpokládala.

Má ráda jazz a další žánry, ale řízením osudu účinkovala s Brněnským orchestrem lidových nástrojů jako záskok za Jarmilu Šulákovou. Teď už je i členkou nově vzniklého souboru Flair, ve kterém se žánry mísí.

Připomeňme, že nadžánrová kapela odehrála jeden ze svých prvních koncertů v ostravském rozhlase, a to v rámci cyklu Zpěvem k srdci. V kapele, pod uměleckým vedením Jana Rokyty, hrají mladí talentovaní hudebníci i ostřílení muzikanti - houslista Petr Vala, violista Jiří Pospěch, kontrabasista Lukáš Švajda, přední český klarinetista Igor Františák a samozřejmě zpěvačka Klára Obručová.

A s Klárou Obručovou jsme v Koktejlu mluvili o životě na Valašsku, o muzice i zcela nehudební práci. Magazín Koktejl si můžete poslechnout v přiloženém audio souboru (viz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ hned v úvodu článku). Tento i další zvukové záznamy pořadu pak najdete v iRadiu.

autor: hup
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.