Zpěvem k srdci ...na tom zlínském rynku

26. květen 2011

Třetí letošní setkání s lidovou písní a muzikou pořadu Zpěvem k srdci, vysílané živě z hudebního Studia 1 Českého rozhlasu Ostrava, nese podtitul "Na tom zlínském rynku". Ve středu 26. září se v něm od 18.00 hodin představí cimbálová muzika Kašava ze Zlína a hostem u mikrofonu bude PhDr. Antonín Bařinka, bývalý primáš Kašavy.

Zářijovým večerem provede posluchače a návštěvníky studia cimbálová muzika Kašava ze Zlína, jedna z předních folklorních kapel Moravského Valašska, spolu se svými sólisty a sólistky. Posluchači uslyší především lidové písně z jižního a jihozápadního koutu Valašska. Během večera nebude scházet ani lidový tanec v podání páru Libuše a Jiřího Perůtkových.

Logo

Po skončení přímého přenosu nabídne kapela i repertoár z jiných etnografických regionů (např. písně a tance slovenské, moravsko-slovácké, i romské). Dojde také na písničky na přání. Kdo bude mít chuť, může si navíc u mikrofonu zazpívat i sólově.

"Dáváme si za milý úkol nabídnout obecenstvu ve studiu i posluchačům doma u přijímačů možnost osvěžit si lidové písničky, které už třeba tak trochu pozapomněli. Poskytujeme jim také šanci poznat řadu písniček, které uslyší poprvé a budou je považovat za zajímavé. A to hlavní, to je aktivní zpívání jak během přímého přenosu, tak i po jeho ukončení. Navazujeme tím na odkaz našeho bývalého rozhlasového redaktora PhDr. Ivo Stolaříka. Právě jemu se během obdobných večerů s písní podařilo pro náš rozhlas objevit na konci 40. let minulého století mladou zpěvačku Jarmilu Šulákovou," vysvětluje autor a průvodce pořadu Jan Rokyta.

Vstupné v hodnotě 50 Kč lze zakoupit v recepci Českého rozhlasu Ostrava. Hodinový přímý přenos naladíte od 18.00 hodin na obvyklých frekvencích: 99,0 MHz (většina kraje), Ostravsko 107,3 MHz, Třinecko 105,3 MHz, Opavsko 102,6 MHz, Bruntálsko 95,5 MHz. Poslouchat nás také můžete na internetových adresách www.rozhlas.cz/ostrava a www.abradio.cz/radio/cesky-rozhlas-ostrava.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.