Zrození ostravské metropole mapuje publikace fotografa Durczaka a sociologa Siostrzonka

29. prosinec 2022

Jak vypadala Ostrava v padesátých a šedesátých letech minulého století. To mapuje nová fotografická publikace, která je společným dílem fotografa Ondřeje Durczaka a sociologa Jiřího Siostrzonka.

Publikací Zrození metropole autoři navazují už na své předchozí projekty, které byly rovněž věnované Ostravě a dalším místům našeho kraje. Tentokrát ovšem využívají archivních materiálů a často i zatím nikdy nepublikovaných dobových fotografií. Mimochodem oba se před lety setkali jako student a pedagog na Slezské univerzitě v Opavě.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...