Zveme vás na den otevřených dveří

Srdečně vás zveme na den otevřených dveří

Český rozhlas slaví letos kulaté jubileum – je to 90 let, co se z plátěného stanu na poli v Praze-Kbelích ozvalo první „Haló, haló“. Právě k výročí regulérního rozhlasového vysílání, které bylo zahájeno 18. května 1923, se naše ostravské studio Českého rozhlasu připojí k celorozhlasovému Dni otevřených dveří.

Na den otevřených dveří Českého rozhlasu Ostrava vás zveme v sobotu 18. května od 09:00 hodin. Naši průvodci z řad programových pracovníků vás provedou jednotlivými nahrávacími a reportážními studii, vysvětlí vám, jak se vyrábí pořady, jak funguje vysílací technika, zjistíte, jak vysíláme přímé přenosy z exteriéru.

Samozřejmě se dostanete také do studia, odkud pro vás vysíláme a do newsroomu zpravodajů. Dále se můžete těšit na vystoupení Cimbálové muziky Konopjan, milé dárečky, tváře známých hlasů a chybět rozhodně nebude posílání písniček a pozdravů přímo z vysílacího studia. Poslední návštěvníky přijmeme ve 14:00.

Večer od 18:00 pak proběhne v našem hudebním Studiu 1 koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů. Vstupenky v ceně 100 korun budou k dostání v obvyklých ostravských předprodejích a u nás na recepci.

Srdečně zveme!