Aneta Mašková: Věk na vdavky

Příběh z prostředí anglické venkovské šlechty, napsala mladá olomoucká autorka Aneta Mašková. Na sociálních sítích na sebe prozradila, že je vzrůstem malá, ale zato velká milovnice kávy a čokolády a že je fanynka hokeje a fotbalu, která nejenže ví, co znamená offside, ale dokonce ho i pozná.

Aneta Mašková má velmi ráda romány Jane Austenové, sester Brontëových, Elizabeth Gaskellové, Charlese Dickense, Daphne du Maurier či Barbary Erskinové, což taky vysvětluje, jak je možné, že autorka z Olomouce píše povídky ze života anglické šlechty, dobově umístěné na přelom 18. a 19. století. V těchto časech se také odehrává dramatizovaná povídka Věk na vdavky. Očekávat můžeme salónní rozmluvy i řeči za zavřenými dveřmi. Nevěsta je bohatá, rodiče tedy očekávají stejně movitého ženicha. Plány rodičů však ne vždy dojdou naplnění.

Účinkují: Ivana Plíhalová, Jaroslav Krejčí, Kristína Jurková, Naděžda Chroboková-Tomicová, Václav Stojan, Natálie Tichánková a Jan Ťoupalík
Připravila: Eva Lenartová
Zvukový mistr: Zdeněk Prchlík
Hudba: Antonín Schindler
Režie: Tomáš Soldán
Premiéra: 13. 2. 2021
autor: ele
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.