Co dělám v rozhlase:
Připravuju zprávy do živého vysílání.
Před rozhlasem:
Jsem dělala strašidlo na jednom zámku (mimo jiné, v rámci brigády). Jinak bylo studium žurnalistiky a afrických studií a taky předsevzetí, že nikdy nebudu pracovat v rádiu. A pak jsem se nechala přesvědčit, abych se přihlásila do programu rozhlasových elévů. A od té doby…
Co mě baví:
Povídat si s lidmi, cestovat, fotit, staré a opuštěné baráky a auta, spát pod stanem a pod širákem, číst beletrii a odborné či populárně naučné knihy o Africe.
Co mě nejvíc dostane:
Nejvíc a vždycky: Afrika, orchestrální filmová hudba, příroda, dobrá zmrzlina, zas a znovu moudra Járy Cimrmana a Foresta Gumpa, pohled na živého čmeláka.
Všechny články
-
V Polsku se na lodi můžete svézt i po trávě. Dvě století starý mechanismus jinde na světě nenajdete
Skluz Buczyniec je první a nejdelší na trase Elblągského kanálu, který spojuje ledovcová jezera a města Elbląg. To leží o 100 metrů níž, na úrovni Baltského moře.
-
Chystáte se o prázdninách na Balt? Neberte si do moře nafukovací jednorožce, radí místní záchranáři
V Polsku každoročně utone okolo 500 lidí. Příčinou bývá hlavně nezodpovědné chování včetně užívání alkoholu. Zrádné jsou ale i studené proudy, varují vodní záchranáři.
-
Litevský umělec vrátil život starému dvorku. Jeho koncept komunitní galerie tmelí sousedské vztahy
Dvoubarevný slon, fasáda ze zrcátek nebo portréty obyčejných lidí tvoří expozici neobvyklé komunitní galerie v centru litevského Kaunasu.
-
Polské duo chtělo v Eurovizi zpívat podleským jazykem. Sklidilo nadšení i pobouření
Může písnička rozbíjet národní identitu? Vystoupení dua Swada a Niczo, které chtělo reprezentovat Polsko na Eurovizi, rozproudilo celonárodní debatu.
-
Věznice ve Vilniusu dostala nový život. Z místa utrpení a nesvobody je otevřený prostor umění
Věznice Lukiškes ve Vilniusu platila celé 20. století za obávané nápravné zařízení. Dnes je vyhledávaným tvůrčím prostorem, který láká třeba i filmaře.
-
Roky učení a šest generací zkušeností. Rodina Konopczyńskich vyrábí keramiku s 200letou tradicí
V městečku Bolimów kdysi vedle sebe fungovalo na 20 zavedených rodinných keramických dílen. Přežila jediná: Rodina Konopczyńskich se hrnčířství věnuje už šestou generaci.
-
Ženy ve středověku a raném novověku vyhnaly z pivovarnictví i pomluvy
V 16. století napsal britský spisovatel John Skelton satirickou báseň o Eleonoře z Rumanic. Krčmářku vykreslil jako starou škaredou babu.
-
Alfons Mucha všemi smysly. Na varšavské výstavě malířovo dílo mluví i voní
Varšavská výstava Alfons Mucha: Magie secese vás obklopí přírodou i místy ze Slovanské epopeje. Nechá vás přičichnout k vůni malířova ateliéru a dokonce mluví jeho hlasem.
-
Česko není jen Švejk a pivo. Podcast Czechostacja bourá polské stereotypy o Češích
Poláci Čechy dlouhodobě řadí mezi své nejoblíbenější národy. Polská představa o Češích ale do velké míry vychází ze stereotypů, a tak v Polsku vznikl podcast Czechostacja.
-
Polsko a povodně 2024. „Najednou se ztratily domy i stromy,“ vzpomíná žena z města u českých hranic
Když polští meteorologové varovali před silnými dešti před povodněmi na jihu Polska, nikdo nepředpokládal, že by situace mohla být ještě horší než v roce 1997.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »