Psychické vyčerpání, stres a dvanáctihodinové směny, to jsou zkušenosti středoškolačky Karolíny z praxe ve zlínské nemocnici

Studentka střední zdravotnické školy ve Zlíně Karolína Miklíková má za sebou měsíc práce na covidové jednotce ve zlínské nemocnici. Jako studentka zdravotnické školy měla i s dalšími spolužáky pracovní povinnost.

Karolína Miklíková několik týdnů pracovala ve zlínské nemocnici na oddělení ARIM – covidovém JIP oddělení, kde se podílela na péči o pacienty s koronavirem ve vážném stavu.

Teď by se po nařízené karantétě opět měla vrátit do školy, čeká ji maturita. Během praxe neměla čas ani energii se učit a teď má strach, jestli v lednu nebude muset kvůli zhoršující se situaci znovu do nemocnice. K tomu dodává: „Člověk neví, co bude příští týden, natož aby věděl, jak bude maturovat.“ 

Její zkušenosti z praxe, vnímání situace v nemocnici i příběhy zaznamenala redaktorka Veronika Žeravová.

Karolína popisuje, jak po příchodu domů z nemocnice brečela nebo jak byla unavená po první noční dvanáctihodinové směně. Zároveň se ale podle svých slov utvrdila, že se práci ve zdravotnictví chce věnovat i v budoucnu.

autoři: Veronika Žeravová , Růžena Vorlová
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.