Agharta Gang na frekvencích Českého rozhlasu Ostrava

23. září 2010

Příznivci jazzu si na našich vlnách mohou přijít na své. V ostravském klubu Parník vystoupil 8. listopadu Agharta Gang bubeníka Michala Hejny se saxofonistou Štěpánem Markovičem a Český rozhlas Ostrava byl opět u toho. Záznam části koncertu vysíláme ve čtvrtek 22. listopadu po osmnácté hodině.

Štěpán Markovič patří k našim nejlepším jazzovým saxofonistům. Od založení jeho první kapely E.S.P. uplynulo více než 25 let. Po mnoha letech přizval někdejší bubeník E.S.P. Michal Hejna do své kapely Agharta Gang právě Štěpána Markoviče, aby svou minulost posunuli zase o kus vpřed. Jako spoluhráče si vybrali ostravského skladatele a pianistu Borise Urbánka a pražského kontrabasistu Víta Švece.

V souvislosti s vysíláním záznamu koncertu dojde ke změně v programu. Odpadnou pořady Rádionka a 164. pokračování cyklu Poklady z našeho archivu zařadíme do vysílání o týden později. Děkujeme za pochopení a přejeme příjemný poslech!

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.