O pořadu Astronomické okénko

Astronomické okénko je rubrika sobotního Dobrého rána, ve které přinášíme novinky z oblasti astronomie a také informace o astronomických akcích pro veřejnost v Moravskoslezském kraji.

Astronomické okénko připravujeme ve spolupráci s vedoucím Hvězdárny a planetária Johanna Palisy v Ostravě s RNDr. Tomášem Gráfem PhD. Každou sobotu v 08:40 zveme posluchače v této zhruba pětiminutové rubrice na zajímavé astronomické akce a pozorování v regionu a přinášíme také informace o objevech a událostech z oblasti astronomie.

Astronomické okénko vysíláme od roku 2004. V roce 2009, což byl Mezinárodní rok astronomie, jsme se popularizaci této vědy věnovali také v pořadu Studio vesmír, což byl hodinový pořad vysílaný jednou týdně, který také vznikal ve spolupráci s RNDr. Tomášem Gráfem PhD.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
so 08:40Ostrava

Další pořady

 • Zprávy

  Vše, co byste měli vědět o dění v Moravskoslezském kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

 • Folklorní notování

  Tradice, písničky, zvyky a řemesla našich předků, jak se dodnes dochovaly v našich regionech.

 • Dobré dopoledne

  Proudový vysílací blok vám přináší především množství aktuálních informací a zajímavostí z Moravskoslezského kraje.

 • Na cestě

  Je dávnou specialitou naší malé země, že o víkendech vyrážejí z měst trampové s nabalenými usárnami, teletinami, krosnami či prostě baťohy a směřují do přírody.