Bernardýn je rodinný pes. Musí se ale dobře vychovat

25. květen 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Děti, psi, pes, bernardýn

Obrovského chlupatého psa Bernardýna si obvykle většina lidí představí buď se soudkem rumu anebo jako neuvěřitelně slintající zvíře. My vás ale seznámíme se psem Barbory Salyšové z Opavy, která má bernardýna na canisterapii.

Barbora Salyšová z Opavy-Kylešovic má doma obrovského bernardýna, který vozí její děti. No vozí, nechá si je sednout na hřbet, nechá si nacpat ruku do tlamy.

Aby si k němu ale mohly dovolit doslova všechno, je nutné i takového dobráka, jakým je až devadesátikilogramový bernardýn vychovávat od malička. Pak se z něj stane milý, přívětivý a vždy dobrosrdečný rodinný kamarád.

Výhodou malých školáků v Opavě je, že Barbora Salyšová chodí se svým mazlíkem do škol mezi děti v rámci takzvané canisterapie. Prvňáčci si tak mohou pohladit psa, který je několikanásobně těžší a větší než oni sami.

Rozhovor s chovatelkou uslyšíte v záznamu v úvodu tohoto článku (viz odkaz ‚Poslechněte si celý rozhovor‘).

autor: Artur Kubica
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...