Beskydy lákají k rodinným výletům. Je tam i 110 kilometrů kočárkových tras
Beskydy by se letos mohly stát rájem pro rodiny s malými dětmi. Turistická oblast totiž pro ně připravila bezmála 110 kilometrů tras, kam se dostanou kočárky.
„Připravili jsme novou mapu Beskydy pěšky s 31 výlety, z nichž 13 je právě pro rodiny s kočárky. Návštěvníci si bez problémů vyberou náročnost trasy, délku a výlet v kterékoli části Beskyd. Tipy na výlety najdou na našem webu, tištěné mapy v infocentrech,“ říká ředitelka Destinačního managementu turistické oblasti Beskydy–Valašsko Monika Konvičná.
Stezka pašeraků
Trasy pro kočárky ale zdaleka nejsou to jediné, na co letos Beskydy při oslovování celých rodin vsadily. V resortu Bílá/Beskydy vznikla Stezka beskydských pašeráků. Je volně přístupná, začíná u výstupu ze čtyřsedadlové lanovky Zbojník a na každého, kdo se na ni vydá, čeká 13 nových zajímavých stanovišť. U pokladny lanovky si zájemci mohou zapůjčit pašerácký vak a užít si stezku se vším všudy – najdou tu hádanky, průlezky, visuté mosty, tajemství pašeráků a další aktivity.
V Dětském letním parku na Bílé jsou zase připraveny animační programy s názvy Indiánský den, Šmoulové, Z pohádky do pohádky a mnoho dalších. Do konce června jsou animační programy o víkendu, během celých prázdnin pak budou denně.
Ondrášův poklad
Beskydy letos ukrývají také Ondrášův poklad. Tedy řadu tajuplných míst s ukrytými dukáty, které si dětští turisté mohou cestou postupně posbírat do měšce a na konci trasy vyměnit za poklad v podobě drobných dárků.
Noc na hradě Hukvaldy
Milovníky tajemna a dobrodružství určitě přiláká i Noc na hradě Hukvaldy. Návštěvníci nahlédnou do tajemných hradních prostor pod rouškou tmy. Užijí si jedinečnou atmosféru hradu bez běžného denního ruchu a unikátní vyhlídky z hradních ochozů při západu či východu slunce. Připraveno je také noční pozorování hvězdné oblohy přímo nad hlavou, spaní pod širákem v rozvalinách hradu nebo posezení u hradního pikniku.
Po medvědích tlapkách
Na malé i velké stopaře čeká v Beskydech turistická stezka Po medvědích tlapkách. Barevně odlišené značení nenáročných tras a pět druhů lesních zvířátek se postará o to, abyste navštívili ta nejzajímavější místa pod nejvyššími vrcholy Beskyd.
Trasy v celkové délce zhruba 60 kilometrů často vedou nenápadnými ale velmi pěknými místy, o kterých běžný turista vůbec neví. Trasy vyhovují i méně fyzicky zdatným turistům a lidem s pohybovým omezením. Navíc nabízí možnost občerstvení a zážitkovou turistiku (lanové centrum, koloběžky, gulášové hody, soutěže pro děti apod.).
O atraktivitě medvědí stezky svědčí fakt, že letos získala Cenu cestovního ruchu Turistické oblasti Beskydy–Valašsko a cenu za nejlepší počin roku.
Související
-
Rekonstrukce Libušína je u konce, památka na Pustevnách se lidem otevře v červenci
Obnova Libušína na Pustevnách je téměř u konce. Řemeslníci v těchto dnech dokončují práce a instalují gastro zařízení. Chata vyhořela před šesti lety.
-
Česká turistika se narodila v roce 1884 v Beskydech
Prvním českým turistickým spolkem v Čechách a na Moravě byla Pohorská jednota Radhošť. Spolek, který vznikl v roce 1884, byl velmi aktivní hlavně v oblasti beskydsk...
-
Sezóna hradů a zámků začíná. Navštívit můžete třeba Hukvaldy nebo Archeopark
Krajské památky a kulturní instituce postupně otevírají. Lidé už mohou navštívit třeba hrad Hukvaldy nebo Archeopark v Chotěbuzi.
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.