Big Ostrava band na našich frekvencích

23. září 2010

Český rozhlas Ostrava vám přinese ve čtvrtek 17. května od 18:05 hodinový záznam ostravského jazzového festivalu. Ten se uskutečnil 10. května v klubu Rock and Roll Garage. Na koncertě zahajovacího ročníku festivalu vystoupilo unikátní seskupení pod názvem B.O.B. - Big Ostrava band.

Základ kapely tvoří známí jazzoví muzikanti, kteří mají určitý vztah k Ostravě a k Moravskoslezskému kraji. Vytváří tak jedinečnou fúzi toho nejlepšího, co sever Moravy může jazzové scéně nabídnout. Kapela je doplněna o další špičkové hráče z Polska, Slovenska a Čech. Kapelníkem Big Ostrava Bandu, který posluchače vždy zaujme svým osobitým stylem, je ostravský klavírista Vlastimil Šmída.

Hodinový záznam toho nejlepšího z ostravského jazzového festivalu si můžete vychutnat ve čtvrtek 17. května od 18. hodiny na frekvencích: REGION 99,0 MHz * Ostravsko 107,3 MHz * Třinecko 105,3 MHz * Opavsko 102,6 MHz * Bruntálsko 95,5 MHz, nebo také na internetových adresách: www.rozhlas.cz/ostrava a www.abradio.cz/radio/cesky-rozhlas-ostrava.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.