Bruntál znovu povolává dobrovolníky na pomoc seniorům, obnovil i linku pomoci

29. září 2020 08:10
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v neděli ohlásil, že navrhne kvůli rychlému šíření koronaviru omezení volnočasových aktivit. Předpokládá, že ohlášené omezení bude znamenat maximální účast deset až dvacet lidí, ilustrační foto

Některá města v Moravskoslezském kraji kvůli zhoršující se epidemické situaci znovu zavádějí linky pomoci. Například v Bruntále už opět funguje a lidé se tam mohou obracet s žádostmi i dotazy. Zároveň radnice povolává dobrovolníky, kteří pomáhali na jaře. Jde třeba o dovoz roušek, ale třeba i vyzvednutí léků nebo zajištění nákupů.

Pavlína Konečná, koordinátorka dobrovolníků, dává dohromady seznam lidí, na které se může kdykoli obrátit. „Jedná se o všechny věkové skupiny – jsou to studenti, maminky, jsou to také důchodci,“ říká.

Narozdíl od situace na jaře má tentokrát město zásobu ochranných pomůcek. „Věřím, že je toho dost. Nejvíce asi bude zapotřebí té duševní podpory – takové to volání starším osobám, jak se mají, co dělají a co potřebují. Protože je to už podruhé a každý chtěl mít už klid. Takže to bude nejtěžší na psychiku,“ dodává Konečná.

Město Bruntál opět aktivuje pomoc lidem v nařízené karanténě, kterým nemá kdo pomoci. Lidé se mohou s žádostí o pomoc obracet na linku 554 717 111. Podmínky užití najdete na stránkách města.

Město také zavedlo takzvanou linku pomoci. Určená je hlavně pro seniory a lidi v karanténě, kteří potřebují nakoupit nebo vyzvednout léky.

„Dochází k výrazně zvýšenému nárůstu osob pozitivních na covid-19. Na základě telefonické objednávky my uděláme ten nákup, platíme prostřednictvím čipu a občanovi doručujeme bezkontaktně. Úhrada nákupu je pak splatná do jednoho měsíce,“ popisuje Ivana Májková z bruntálské radnice.

Město má zatím k dispozici asi 70 dobrovolníků a další se mohou hlásit.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy