Čeští baseballisté na začátek mistrovství Evropy v Ostravě potvrdili roli favorita

24. září 2023 22:45

Čeští baseballisté porazili v úvodním utkání domácího mistrovství Evropy Rakousko 9:0. Tým trenéra Pavla Chadima potvrdil v neděli v Ostravě roli favorita a drží od úvodu jedno ze dvou postupových míst ve skupině A. V pondělí se Češi utkají od 17.30 s Řeckem, které prohrálo se Španělskem 1:14. V případě dalšího vítězství by si již mohli zajistit postup do čtvrtfinále.

Češi měli před vyprodanými tribunami od začátku duel ve svých rukách. Po dvou směnách vedli 4:0, téměř dva tisíce fanoušků pak nadchly také homeruny Matěje Menšíka a Martina Červenky. Reprezentanti zakončili utkání v obraně s čistým kontem.

Čtěte také

Evropský šampionát se koná v Česku po devíti letech. Národní tým chce získat v domácím prostředí historicky první medaile. Dosud byli Češi nejlépe čtvrtí právě v roce 2014.

Utkání na hřišti Arrows Ostrava předcházel slavnostní ceremoniál s nástupem vlajkonošů a završený ohňostrojem. Češi vstoupili do zápasu sebejistě. V úvodní směně se po krádeži Vojtěcha Menšíka dostali do skórovací pozice a po Červenkově odpalu získali první bod.

Ve druhé směně přidali další body Martin Mužík, Arnošt Dubový a znovu Vojtěch Menšík. Rakouští pálkaři dál vycházeli při nadhozech debutujícího Tomáše Ondry naprázdno a v případě odpalů naráželi na pozornou českou hru v obraně.

Čtěte také

Češi zvýraznili náskok v páté směně. Hned v jejím úvodu rozjásal tribuny premiérovým českým homerunem Matěj Menšík, pro další body později doběhli Mužík a Dubový.

Rakušané vystřídali před šestou směnou nadhazovače, zkušeného Christiana Tomsicha nahradil Brian Fürböck. Ani ten ale český útok nezastavil a Červenka odpálil další homerun.

Rakušané se sice později dostali po výměnách českých nadhazovačů dvakrát na druhou metu, více ale nezvládli. Poslední český bod přidal v osmé směně Matěj Menšík a tým trenéra Chadima zavřel duel další stoprocentní hrou v obraně.

autor: Lukáš Kaleta | zdroje: iROZHLAS.cz , ČTK
Spustit audio