Cestu za obhajobou Fed Cupu startují Češky proti Španělkám, které v Ostravě trápí mráz

8. únor 2017

České tenistky čeká o víkendu v Ostravě souboj prvního kola Fed Cupu proti Španělkám. Zatímco svěřenkyně nehrajícího kapitána Petra Pály se připravují se sparingpartnerem Davidem Poljakem, Španělky se snaží vyrovnat s mrazivým počasím, na které nejsou ze své země tolik zvyklé.

V Ostravě české tenistky dosud nenašly přemožitelky. Na tvrdém povrchu se jim ve slezské metropoli daří. Poprvé sem navíc přivezou Fed Cup, který vyhrály v listopadu ve francouzském Štrasburku. Na start nové sezony týmové soutěže se připravují s Davidem Poljakem. Tenista sedmé stovky pořadí ATP dělá fedcupovému výběru sparingpartnera po čtyřech letech.

„Je na mě moc dobrej,“ smála se po tréninku třetí hráčka světa Karolína Plíšková. „Já s muži trénuji radši. Jsou schopní zahrát některé míčky lépe než holky a více výměn doběhnou,“ zvážněla česká jednička pro nadcházející víkend. Poljak dělá českým tenistkám společnost před Fed Cupem už potřetí. Poprvé vypomáhal před pěti lety, kdy mu bylo patnáct.

Při předchozích dvou akcích se přitom zranil, ale letos jej zdravotní problémy nepotkaly. „Musím zaklepat, že je to v pořádku. Jsem tu hrozně rád a snad se Karolíně dobře hrálo, protože to bylo účelem,“ doufal Poljak v rozhovoru pro Radiožurnál.

Zatímco Češky se soustředí na přípravu proti soupeřkám, tak Španělky se věnují problému, který by je na Pyrenejském poloostrově nepotkal. V Ostravě je totiž mrazivé počasí, takže teplotní rozdíl mezi oběma státy dosahuje leckdy i dvaceti stupňů.

„Zimu nenávidím. Těch mínus šest stupňů, co tady panuje, jsou snad nejméně, co jsem kdy zažila,“ přiznala jednička Španělska Garbiñe Muguruzaová, na kterou bude kapitánka Conchita Martínezová nejvíce spoléhat.


Těch mínus šest stupňů, co tady panuje, je snad nejméně, co jsem kdy zažila. Španělská tenistka Garbiñe Muguruzaová

Bilance tří triumfů během posledních pěti let dělá z výběru Petra Pály favorita. Hostující tenistky jsou si toho dobře vědomy. „Český tým je opravdu hodně silný, každá jejich hráčka by mohla být jinde jedničkou. Budeme muset předvést to nejlepší, abychom měli šanci vyhrát,“ uvědomovala si po středečním tréninku současná světová sedmička.

Muguruzaová patří na rychlém tvrdém povrchu mezi dobré hráčky. Celkově by ale na tomto typu měly mít Češky navrch. „Potřebujeme pomoc od zbylých holek, protože tenhle povrch je pro nás trochu rychlý,“ přiznala kapitánka Martínezová.

autoři: ddp , sob
Spustit audio