O pořadu Chaloupka strýčka Artura

Humorně laděný pořad plný vtipů věnovaných milovníkům přírody, chalupářům, chatařům a doplněný dobrou současnou muzikou.

Náplní jsou nejen písničky různých českých i zahraničních autorů, ale především vtipy, veselé příhody z přírody, z lesa, z chalup, z paneláků. Náplní pořadu je nedělní relaxace u rozhlasového přijímače s cílem zasmát se, odpočinout si a nabrat nové síly do dalšího týdne plného dobrých i špatných překvapení.

Pořad vznikl v lednu 2007 a je výsledkem několikaletého sondování zájmů posluchačů Českého rozhlasu Ostrava o podobný poslechový žánr. Předcházelo tomu vysílání netradičního magazínu s neobvyklým názvem Mučírna v letech 2004 a 2005, kde autor Artur Kubica naoko mučil odpůrce dechovky touto oblíbenou muzikou. Pak vznikl v roce 2006 pořad Dechovka kutila Artura, který se zabýval veselým kutilstvím všeho druhu.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
ne 14:04Ostrava

Pořad připravují

Další pořady

 • Divadlo pro vaše uši

  Ponořte se do hlubin zvukového archivu Českého rozhlasu a vychutnejte si lahůdky v podání legendárních českých herců, komiků a vypravěčů.

 • My a oni

  Pořad, který formou rozhovorů a reportáží poskytuje obraz soužití cizinců s Čechy.

 • Výlety

  Průvodce po nejzajímavějších místech Čech, Moravy a Slezska. Od 4. července do 3. září 2022 poběží letní projekt Cesta okolo Česka >>.

 • Hobby magazín

  Pořad pro všechny, kteří se neradi nudí.