Čtvrteční Noční linka: Etiketa

14. září 2023

Etiketa aneb pravidla slušného chování ve společnosti. Co vám rodiče nebo prarodiče vštěpovali do hlavy, abyste obstáli mezi cizími lidmi?

Nebo když jste šli na návštěvu, abyste se uměli chovat ve společnosti? Které zásady a doporučení jste museli dodržovat? A co pro změnu učíte nebo jste učili své děti nebo vnoučata? Jaká pravidla společenského chování platila za vašeho mládí a jak se společnost posunula dnes?

V dnešní Noční lince se na vaše odpovědi bude těšit Lucie Hostačná. Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...