Čtvrteční Noční linka: Pošťák jako srdce a duše naší obce

11. duben 2024

Pošťák, doručovatel, posel dobrých i špatných zpráv. Symbol společenského propojení. Doručovatel jako vrba, osoba, která ví o svém okrsku všechno. V malé obci se určitě nic neutají. Vztahy a milostné románky určitě ne. Komu se narodilo dítě a kdo zemřel? Jak vysoký máte důchod? Jak často dostáváte balíky? Telegram si už dnes nepošlete, ale tenkrát? Doručovatel ví všechno.

Přijďte s námi sdílet vzpomínky, příběhy a dojmy spojené s doručovatelem ve vaší obci. Zapojí se do vysílání i opravdový listovní doručovatel? Jak moc je tato profese náročná? Co opravdu takový pošťák o svém okrsku ví? Jak se v čase proměnila profese doručovatele? Opravdu pošťák "zvoní 2x?". Jak dobře znáte svého doručovatele?

Možná si to ani neuvědomujeme, ale takový doručovatel je vlastně průvodce skrze životními události, vaším spojencem v radostech i starostech. Nechte se unést nostalgickými vzpomínkami na dobu, kdy pošťák byl více než jen doručovatelem, byl součástí našeho každodenního života.

Na vaše příběhy se v dnešní Noční lince z Prahy těší už teď Honza Macoun.

Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.