Dlouho opravovaný most v Polance nad Odrou je znovu otevřený

20. květen 2024 05:21

Je to klíčová spojnice mezi ostravskými obvody v jižní části města a třeba svinovským nádražím. Silničáři museli starý most zbourat, protože už měl narušenou statiku.

Nový měl stát už koncem loňského roku, jenže vše zpomalila neplánovaná změna technologie stavby pilířů. „Původní projektová dokumentace řešila trojpólový most, ale tam byly problémy s těmi pilíři, protože ten vodní tok byl vlastně mělčina a byl problém se založením té stavby. Takže z toho důvodu se to muselo přeprojektovat,“ vysvětlil Marek Melichárek, náměstek Krajské správy silnic.

Součástí stavby za více než 50 milionů korun je i lávka pro pěší a cyklisty.

Opravu mostu provázely komplikace už od samého začátku. Původně měl být most opraven už v roce 2022, jenže kvůli válce na Ukrajině, vysokým cenám a nedostatku stavebních materiálů firma opravu odložila. Následně se s ní krajská správa silnic dohodla o ukončení smlouvy.

Oprava tak začala v březnu 2023. V létě ale výzkum odhalil, že jeden z pilířů mostu nemůže stát v řece Odře, jak stavebníci původně plánovali.

V Polance se chystá oprava dalšího mostu

Zprovoznění mostu přes Odru umožní zahájit v tomto roce rekonstrukci dalšího mostu v katastru Polanky nad Odrou. Tentokrát půjde o most přes Polančici, který bude kvůli pracím uzavřen a doprava bude vedena po objízdných trasách.

Práce na mostu přes Polančici mají začít 1. července a skončit mají nejpozději na konci října.

Spustit audio

Související