Empty Pipen – ostravská legenda se vším všudy

20. leden 2022

Kdo by v Ostravě neznal klub Hudební bazar, jeden z nejstarších a dnes i nejosobitějších podniků svého druhu. Stojí za ním Jiří Zahuta, frontman kapely Empty Pipen.

Empty Pipen je kapela bratrů Zahutů a jejich přátel. „Kapelu jsme s Péťou založili kolem roku 2006. Dávali jsme dohromady repertoár a učili se akordy, vystupovat jsme začali někdy o dva roky později asi,“ vzpomíná Jiří Zahuta.

Bratři Jiří a Petr vyrůstali v hudební rodině, ale jsou samoukové. „Táta je dechař, swingař a do své hudební sféry nás netahal,“ dodává frontman Empty Pipen.

Jiří Zahuta, Empty Pipen

Playlist Harendy

00:00 znělka Harendy
00:11 úvodní slovo Igora Vašuta
01:09 Zdálo se mi... (hudba a text Martin Jarošek)
04:42 rozhovor s kapelou
09:24 Zahrady (hudba a text Jiří Zahuta)
14:27 rozhovor s kapelou
18:25 Nefertity (hudba a text Jiří Zahuta)
21:33 rozhovor s kapelou
24:42 Madrigal (hudba a text Matrin Jarošek)

autoři: Igor Vašut , tif

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.