Hitparáda 38. týden

17. září 2022

Hitparádu hudby hrané a zpívané ústy, dechem a hlavně srdcem připravuje a moderuje Václav Bělohlavý.

1) Žadovjáci: Nenechal sem koně

2) nehlasujeme

3) Krajanka: Nikdy se nevrátí

4) nehlasujeme

5) Hornická kapela: Děvčátko z kolonie

6) Moravanka: Bílá lália

7) Straňanka: Petrovi

8) Stříbrňanka: Ocúny

9) Švehlova kapela: Krásný, život je krásný

10) Budvarka: Slunéčko nám jasně svítí

11) Venkovská kapela: Mám dvě lásky

12) Predmierčanka: Sadla včielka na jablonku

Pro čísla 2 a 4 nehlasujeme, Bojané a Vejvodova kapela odcházejí do Zlaté hitparády. Příští sobotu 24. září se pořad Chtěl bych mít kapelu nevysílá, Český rozhlas včetně regionálních stanic bude sledovat výsledky voleb komunálních a senátních. Podzimní Zlatá hitparáda se přesouvá na 1. října, Dobří smolaři přijdou na řadu 8. října, uzávěrka hlasování pro následující soutěžní kolo je tak až ve středu 12. října.

Stručně z pravidel: Posluchači mohou hlasovat v jednom kole pro jednu i více písniček, je možné v jednom dopise, korespondenčním lístku, e-mailu či telefonátu hlasovat za více posluchačů z rodiny, kolegů v práci, kamarádů atd. Velmi to usnadňuje a urychluje počítání. Pochopitelně se předpokládá fair play. Uzávěrka je vždy následující středu v poledne.

Hlasujte do středy 12. 10. 2022, uzávěrka pro příští kolo je v poledne. Hlasy posílejte na e-mail, poštou, nebo na záznamník.

1) e-mail: vaclav.belohlavy@rozhlas.cz (do předmětu uveďte CHBMK)
2) záznamník na čísle 221 555 570
3) poštou na adresu: Český rozhlas Ostrava, Dr. Šmerala 2, 702 00, Ostrava (uveďte heslo CHBMK)

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.