Hokejová Ostravar Aréna prochází velkou proměnou. Chystá se na para hokejový šampionát

10. červen 2021 11:35
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy MS v para hokeji 2019, pohled na speciálně upravenou střídačku

Aréna vítkovických hokejistů v Ostravě-Zábřehu se v těchto dnech doslova mění před očima. Zanedlouho tam totiž odstartuje Mistrovství světa v para hokeji. Techničtí pracovníci proto musejí halu přizpůsobit pro potřeby hendikepovaných hráčů.

Mění se podoba střídaček, mantinelů, ledu i šaten. „Jedna z hlavních úprav bylo vyjmutí sedaček z klasických míst, aby se tady návštěvníci z řad vozíčkářů mohli dobře pohybovat. Postavili jsme nájezdové rampy, aby všichni měli skvělý výhled na led,“ říká David Panoš, manažer, který má přestavbu na starosti.

Kompletní proměnou prošly také střídačky – nejsou tady žádné lavičky, které mají k dispozici hokejisté, je tady jen bílá deska. „Je to speciálně upraveno pro potřeby všech hráčů, kteří jsou po celou dobu na sledgi. Je tady speciální povrch, po kterém se hráči pohybují, aby je nic nebrzdilo při vjezdu na hřiště,“ dodává Panoš.

Mistrovství světa začne v Ostravě 19. června.

Spustit audio

Související