Hudbě se věnovali celý život a nejinak tomu je i v seniorském věku

23. listopad 2022

Hudba je provází celý život. Účinkování v tanečních orchestrech je zavedlo do mnoha koutů světa. A ani dnes, když už jsou v seniorském věku, se muzicírování nevzdávají.

Tleskali jim lidé v celé Evropě i v dalších zemích světa. Jejich hudba přinášela radost a dobrou náladu.  A přesto se zpěvák Bohumil Stebnický a saxofonista Zoltán Kováč potkali v Ostravě až v seniorském věku. Protože je ale stále muzicírování baví, založili duo Art Flower Senior, čili v překladu Umělecká seniorská růže. A svým uměním těší třeba lidi v domovech pro seniory.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.