Iva Hüttnerová dnes bude vzpomínat na předvánoční úklid u babičky

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Uklízečky založily vlastní úklidovou firmu, řeší společně například storno podmínky a ceny

Vzpomínám si na to, že jsem jako mladá slečna chodila pomáhat babičce s velkým předvánočním úklidem. Vždycky mi přidělila nějaké jednodušší práce. Třeba leštění zrcadel.

Do teplé vody mi přidávala trochu Alpy a zrcadla se po ní jenom leskla. A když jsem v parádním pokoji měla pořádně zamést koberec, nejdřív mi ho posypala čerstvým sněhem, který na sebe nachytal všechny nečistoty a prach.

Jeden z jejích triků používám velmi ráda dodnes. Asi sami dobře víte, jak je těžké zbavit horní skříňky kuchyňské linky mastnoty. Nejenom, že musí být člověk na štaflích, ale chce to opravdu velmi silný chemický odmašťovač.

Náročnému drhnutí se vyhnete, když na horní skříňky položíte nějaký papír. Dřív se dávaly noviny. Já dávám pečicí papír, který při větším úklidu jen vždycky jednoduše vyměním. Ušetří to čas i námahu. Můžete to letos sami vyzkoušet, určitě budete nadšené stejně jako já.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio