Jezdíme Křížem krajem: Přijďte navštívit naši hlídku a vyhrajte

3. červen 2023

Tradiční soutěž Křížem krajem se odehraje i letos. Každý pracovní den odpoledne vyrazí naše rozhlasová hlídka třeba až k vám! Poslouchejte vysílání Českého rozhlasu Ostrava a dorazte na správné místo, kde si můžete zasoutěžit o ryze hořké osvěžení a zahnat tak žízeň!

V přímém vstupu uslyšíte, kde se hlídka nachází a přibližně 30 minut na vás bude čekat. Kdo stihne přijít, získá drobnou pozornost, ale hlavně možnost vyplnit anketní lístek, který mu umožní vyhrát! Kdo nejlépe odhadne odpověď na soutěžní tipovací otázku, získá 16 ks piva Radegast. Otázka zní: „Kolik kilometrů za daný den ujede rozhlasová hlídka?“ Kdo odpoví nejpřesněji, bude obdarován a výhru mu hlídka ihned zaveze až domů! V případě, že výherce nebude možné kontaktovat, výhra bude předání dalšímu v pořadí.

První kolo soutěže probíhá od 5. do 9. června v každý všední den na Frýdecko-Místecku. V druhém kole bude hlídka jezdit v okrese Opava a to od 17. do 21. července.

Každý týden zakončíme sobotní Obecní veselicí

Český rozhlas Ostrava vás zve na Obecní veselici v Krmelíně! V areálu u sportovního hřiště TJ Sokol vystoupí písničkářka Petra Göbelová, kapela HEC Olympic revival a zpěvák Ivo Šindel. Těšit se můžete na chutné občerstvení, tombolu a na rozhlasového moderátora Pavla Janošce. Pro děti je připraven skákací hrad. Tak na viděnou 10. června od 14:00 v Krmelíně!

KDE POTKÁTE NAŠI HLÍDKU: 

Pondělí 5. června
Nošovice 14:15–14:45 Radegastův šenk
Vyšní Lhoty 15:10–15:40 u obecního úřadu, vedle hasičárny

Úterý 6. června
Pržno 14:15–14:45 u obecního úřadu
Pstruží 15:00–15:30 u školy

Středa 7. června
Horní Domaslavice 14:05–14:35 u obecního úřadu
Hnojník 15:10–15:40 u obecního úřadu nebo před COOP

Čtvrtek 8. června
Krmelín 14:15–14:45 u hasičské zbrojnice
Stará Ves nad Ondřejnicí 15:00–15:30 před zámkem

Pátek 9. června
Palkovice 14:15–14:45 u obecního úřadu
Metylovice 15:00–15:30 u obecního úřadu

autor: Charlotte Kanyzová
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.