Jindra Holubec Y Amigos: Pěstujte funky

12. leden 2017
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jindra Holubec: Pěstujte funky

V hudbě se pohybuje odmalička. Jeho tatínek hrál na kytaru, maminka zpívala, v kapele má bráchu. Na kytaru hraje od osmi let, v 26 letech začal studovat zpěv. Ostravský muzikant, zpěvák, všeuměl Jindra Holubec.

„Jako vždycky se mnou hraje brácha Michal, pak Pavel Magnusek na bicí, to už je taky takový kormidelník. Hraje s námi na saxík velice talentovaná dechařka Marcela Kučová, přibrali jsme DJ Fliptycka. Pouštíme se do trošku jiného stylu, začínáme dělat rap, funky,“ představuje kapelu JH Y Amigos muzikant Jindra Holubec.

„S deskou ČA ČA ČA! jsme najezdili asi 120 koncertů po různých špeluních, hospodách, různých dírách (smích), ale i tak se to lidem moc líbilo, byla to vlastně taková latina míchaná se vším možným,“ popisuje.

V rozhlasové Harendě také představil nový projekt, který právě točí. Jmenuje se Pěstujte funky. „Není to úplně čisté funky, je to s rapem a s DJ a máte se na co těšit,“ slibuje Jindra Holubec.

O co jde v textech? „Jsou takové sociální balady z let, kdy jsem se s Ostravou seznamoval. Myslím si, že jsou to texty, které řeknou každému něco, protože je to jak o tom, že nemáme práci, tak o tom, jak hledat práci, a vůbec jak přežít v tom Ropákově,“ směje se.

Kapely se ujali promotéři HB Brothers, muzikanti dostali nabídku nahrát singl Pěstujte funky u Adama Kollera, klip k tomu natočí Vít Hradil.

Celý rozhovor doplněný o zvukové ukázky uslyšíte v záznamu naší Harendy (viz odkaz v úvodu článku, starší díly si můžete poslechnout v iRadiu).

autoři: tif , Igor Vašut
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...