Životní motto:
„Když ti řeknou, že jsi dobrý, zeptej se Boha, co na to říká.“ (z knihy Aforismy aneb Slovo dalo Slovo, Pavel Kosorin)
Před rozhlasem:
Studium Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, moderátorské a redaktorské začátky v křesťanském rádiu Proglas, nádherná léta na mateřské dovolené se třemi dětmi, moderování, reportáže, rozhovory, autorské pořady, dramaturgie, brněnské rádio Petrov.
V současnosti vedu také semináře rétoriky na Právnické fakultě MU Brno, spolupracuji se sdružením Post Bellum, které vytváří archiv vzpomínek pamětníků národa, a s Českým rozhlasem Dvojka v oblasti rozhlasových dokumentů. Přispívám pravidelně do rubriky Radioglosa Týdeníku rozhlas.
Co mě baví:
Vůně divadla, filmu a knih, dobíjení energie hudbou a tancem, chvíle na kole, v autě i ve vodě, skládání slov do veršů, rozhovory o hlubinných souvislostech v nás, život podle srdce, s přáteli v létě dobře vychlazené pivo a v zimě teplá medovina.
To, co mě nejvíce fascinuje, je lidský příběh. Jsem ráda pozorovatelem okolního dění a vnímatelem atmosféry. Ráda naslouchám. Podle mě máme vše, co potřebujeme, v sobě. V hloubce, která je často vidět, až když je v našem životě úplná tma. Věřím, že myšlenky a slova tvoří celý svět, a tak není jedno, co si myslíme a co říkáme.
Všechny články
-
Umělá inteligence a spiritualita
Umělá inteligence zasahuje řadu oblastí – jak může souviset se spiritualitou?
-
Náboženství chápe rozvod jinak než civilní právo
Rozvod patří podle odborníků k nejnáročnějším životním situacím. V náboženském kontextu je pak vnímán jako něco velmi závažného.
-
Raději smrt než hřích. Koncept mučednic čistoty je překonaný a teologicky plochý, myslí si teoložka
Koncept mučednic čistoty bývá kritizován mimo i uvnitř katolické církve. Kdysi ladil s tím, jak ženskou nevinnost, sexualitu a roli vnímala i civilní společnost.
-
Sporům na pracovišti se nevyhnete. Jak ale rozeznat šikanu v zaměstnání? Odpovídá Julie Růžičková
Podle spoluzakladatelky Nadačního fondu Filantia, který se v problematice šikany v zaměstnání snaží vzdělávat širokou veřejnost, se jí daří i na českých pracovištích.
-
Společné čtení je zábava pro celou rodinu. Začíná Týden čtení dětem
Zakladatelka společnosti Celé Česko čte dětem Eva Katrušáková o benefitech, které rodinným vztahům přináší společný čas strávený vzájemným čtením.
-
Světila katolická církev na kněze vždy jen muže? Odpovídá historik umění Ivan Foletti
Své bádání, zda ženy byly v prvních staletích křesťanství svěcené na kněze stejně jako muži, představuje Foletti v publikaci Ženy u oltáře. Nikdy?
-
Primářka rajhradského hospice: Dlouholetá praxe v onkologii mě vede k většímu uvědomění tady a teď
Dům léčby bolesti s hospicem svatého Josefa v Rajhradě u Brna slaví letos 25. výročí zahájení svého provozu. Co se za tu dobu v oblasti paliativní péče podařilo?
-
Rezistence bakterií není něco, co by vytvořil člověk. Jde o přirozený jev, vysvětluje mikrobioložka
Kateřina Snopková zkoumala bakteriociny, tedy látky, které mají potenciál vyléčit bakteriální infekce, na které už klasická antibiotika nezabírají.
-
Že chce maminka dvou dětí pracovat? Normální. Měli bychom hledat cesty, jak to udělat, říká vědkyně
Mezinárodní den žen a dívek ve vědě opětovně připomenul, že zastoupení žen ve vědě je u nás dlouhodobě nízké. V Evropě patří Česko v této souvislosti spíše na zadní příčky.
-
Nejde jen o přírodu, ale i o nás samotné, říká k environmentálnímu žalu klinický psycholog
Environmentální žal souvisí podle odborníků s přirozenou reakcí člověka na reálné ohrožení planety. Lidé můžou v této souvislosti reagovat různě.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »