Ke snídani, do těsta i na obložené chlebíčky. Vajíčka jsou stálicí našich kuchyní

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Toust s vejci

Vejce do naší kuchyně patří odjakživa. Buchty, koláče, moučníky, knedlíky, pomazánky a další dobroty se bez nich neobejdou. A proto se dnes budeme věnovat jejich přípravě.

Aby skořápka při vaření nepopraskala, propíchněte špičku vajíčka špendlíkem. Bílek z něj nevyteče, když ještě do vody přidáte krapet octa. Aby byly žloutky na obložených chlebíčcích hezky ve středu ukrojeného kolečka, stačí při vaření míchat vajíčka vařečkou.

Při šlehání bílku přidejte lžičku bílého octa a špetku soli. Sníh bude vždy perfektní. A míchaná vejce krásně zvětší objem, když je nejdříve vyšleháte s trochou strouhanky a kapkou mléka. Vajíčka na sto způsobů určitě připravujete i ve vaší rodině, tak snad se vám i dnešní tipy budou hodit. Vaše Iva Hüttnerová.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová