Klimkovice vykácely nemocné topoly podél hlavního tahu městem
6. duben 2021 09:03
Vzrostlé topoly u hlavního tahu v Klimkovicích u Ostravy musely jít k zemi. Město kvůli připravované stavbě nedalekého chodníku nechalo stromy prozkoumat odborníky.
Jejich kontrola odhalila, že většina dřevin je v havarijním stavu. Radnice se je tak rozhodla pokácet, protože mohly ohrozit bezpečnost kolemjdoucích.
Odborníci ve stromech našli velké dutiny. Zdravotní stav výrazně zhoršovalo i velké množství jmelí v korunách. Dřeviny měly také poškozené kmeny a kvůli tomu i výrazně prosychaly.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Bříza: Íránské revoluční gardy pomalu začínají stát ovládat. Trump mírovou dohodu oznámil už třicetkrát
-
Mám opancéřované dveře, vysvětluje proruský separatista, jak přežil pokus o atentát v Moskvě
-
‚Jsem pravicová liberálka.‘ Pěvkyně Pecková vyzve za ODS v Praze 9 v senátních volbách Smoljaka
-
Elon Musk se stal prvním dolarovým bilionářem poté, co se akcie SpaceX dostaly na burzu