Koncert Jaroslava Wykrenta & IN BLUE sklidil u publika velký úspěch

3. červen 2015

Plný sál, pohodová atmosféra a dvakrát za večer dlouhý potlesk ve stoje. Tak to vypadalo na koncertu ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava, kde koncertoval známý písničkář Jaroslav Wykrent.

Už to prostě není ono, tvrdí známý písničkář a textař Jaroslav Wykrent v názvu své nové desky. Že to ale není tak úplně pravda, se mohli přesvědčit diváci v našem hudebním Studiu 1, kde přerovský muzikant a dvorní textař Marie Rottrové koncertoval s doprovodnou kapelou In Blue.

„Už se tak nehrnu do tance / už mám jen reklamy ve schránce / na stěně kalendář předloni / říkám všem, že mě čas nehoní...“

Snad nic z toho, co se v této písničce zpívá, by člověk neměl Jaroslavu Wykrentovi za zlé. A nejen proto, že mu bude letos už 72 let. Na koncertní pódia se totiž dokázal vrátit i po sérii mozkových příhod, které ho postihly na přelomu tisíciletí.

Jaroslav Wykrent & IN BLUE ve Studiu 1

„Jednak jsem si dokázal, že ještě něco zvládnu a za druhé – prostě jsem obdivoval lidi, jak mě vzali. Protože dívat se na člověka, který sedí na zadku – já nevydržím stát, takže sedím na židli a já tam nejsem schopen žádné show,“ říká Jaroslav Wykrent.

Té ale vůbec není potřeba. Chytlavé písničky Jaroslava Wykrenta se o to totiž postarají samy. Vedle známých hitů jako Ágnes, Slunečnice nebo Růžové pentle ale na koncertu zazněly i písničky z nové desky. Původně ji přitom ani vydávat nechtěl.

„Ale pak mě kluci ukecali a jsem rád, že jsme ji nakonec udělali, protože ji považuji za nejlepší, co jsem v životě dělal. Zajímavé je, že bylo mi líto některých písniček byť naivních, které bych už dnes nedokázal napsat, ale jsou tam písničky i padesát let staré a písničky staré měsíc nebo dva,“ dodává hudebník.

Většinu nových skladeb zazpíval Jaroslav Wykrent i v rozhlasovém studiu, kde se díky dlouholeté spolupráci cítí už jako doma. Jak sám říká, koncert si moc užil a nepřestává ho udivovat, jak vřele ho publikum pořád přijímá. To ostravské ho dvakrát odměnilo potleskem ve stoje.

Přerovský hudebník Jaroslav Wykrent

„Já tomu říkám vždycky, že jsem považoval, považuji a budu považovat populární muziku za žvýkačku, která se vezme a až přestane chutnat, tak se vyplivne, vezme se jiná žvýkačka a jede to znovu. V téhle branži, to co děláte, prověří jedině čas. A jestliže někdo je ještě ochoten po padesáti letech žvýkat ty mé žvýkačky, co víc si můžu přát. Pocit, že jste v životě nedělali některé věci tak úplně zbytečně, stojí za to, věřte mi,“ uzavírá Wykrent.

Koncert, resp. část vysílanou v přímém přenose, si můžete poslechnout v audio záznamu – viz odkaz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ v úvodu článku. Celý koncert uvidíte a uslyšíte na YouTube (kanál Českého rozhlasu).

autoři: ČRo Ostrava , Kateřina Daňková

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

hurvinek.jpg

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka