Lékařskou fakultu Ostravské univerzity povede epidemiolog Rastislav Maďar

12. říjen 2020 19:59, aktualizováno

Rastislav Maďar od akademického senátu dostal nadpoloviční většinu hlasů. Na post děkana kandidoval ještě s dvěma uchazeči – proděkanem Václavem Procházkou a Karlem Drgáčem.

Rastislav Maďar získal 10 z 18 možných hlasů, Václav Procházka osm, Karel Drgáč žádný. Vyhlášení výsledků voleb mohli lidé sledovat online. Na zasedání nikdo kromě senátorů kvůli momentální epidemické situaci nesměl.

Díky nadpoloviční většině hlasů zvítězil Rastislav Maďar hned v prvním kole. „Vítězství v prvním kole je potěšující, ale také velmi zavazující. Víme, v jaké situaci se fakulta nachází. Doufám, že se teď všichni spojíme, budeme táhnout za jeden provaz a budeme se snažit, aby se fakulta z těch problémů dostala,“ uvedl Maďar.

Rektor univerzity Jan Lata chce Rastislava Maďara jmenovat do funkce co nejdřív. „Jsem velice rád, že byl zvolen děkan, který není spojen s problémy lékařské fakulty v minulosti. A pan docent Maďar je zkušený manažer, to v minulosti prokázal na nejrůznějších úrovních, a jistě bude dobrým děkanem,“ řekl rektor.

Ochota spolupracovat

„Co je pro mne a pro fakultu asi nejdůležitější, je fakt, že kandidáti Václav Procházka a Rastislav Maďar deklarovali ochotu spolu i v budoucnu spolupracovat. A to je důležité, protože jednota uvnitř fakulty a i mezi fakultou a univerzitou je pro budoucí vývoj lékařské fakulty zásadní,“ dodal rektor.

Hlavním cílem nového děkana teď je zachránit akreditaci pro obor Všeobecné lékařství. Ta je v ohrožení kvůli nedostatku odborníků. Čas má na to ale jen do konce ledna.

Spustit audio

Související