Mirai ‚zbořili‘ S1. Kapela v rozhlase předvedla show jako nikdo před ní
Jedinečnou atmosféru nabídl koncert ve Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava. Posluchačům všech generací zahrála kapela Mirai, kterou proslavil třeba hit Když nemůžeš, tak přidej víc.
Členové skupiny Mirai pochází z Frýdecko-Místecka a Novojičínska. Zpívají už třetím rokem.
„Hrajeme, řekl bych, takový kytarový pop rock. Máme v sestavě dvě kytary, basu a bicí a snažíme se dělat písničky s dobrými českými texty. A pro lidi,“ přibližuje hudbu skupiny frontman Mirai Navrátil.
Mirai Navrátil má asijské kořeny a občas se jimi nechává inspirovat i v hudbě. „Když jsme třeba v písničce Divadlo dělali vyhrávku, tak jsem zahrál pár tónů a nějak nás to s bubeníkem inspirovalo k tomu, udělat tam až dálnovýchodně znějící kytarovou věc. Tak jsme to tam dali a přišlo nám, že to v našem případě s těmi mými kořeny není úplně hloupost,“ vzpomíná.
K fanouškům skupiny patří hlavně mladí lidé. Podle baskytaristy Michala Stuhlíka ale jejich hudba není jen pro náctileté.
„Jak jsme začínali koncertovat, chodili na nás děti s rodiči. Děti dávali dopředu, stáli vždycky vzadu a čekali, co se bude dít. A během koncertu potom ti dospěláci začli pařit víc než děti,“ popisuje baskytarista.
Na koncert skupiny Mirai do ostravského Studia 1 dorazila i paní Martina. „Znám je a mám ráda Divadlo. A taky Když nemůžeš, tak přidej víc. Poslouchám i texty a hudba je taková akční, výborná při sportování,“ pochvaluje si.
Adriana pak členům kapely vlastnoručně namalovala obrázek. „Já jsem tam namalovala všechny tři a je pro ně. Líbí se mi a líbí se mi jejich písničky,“ svěřuje se malá slečna. Ráda má hlavně písničky Když nemůžeš, tak přidej víc a Píseň robotí.
Skupina teď pracuje na novém albu a na podzim s ním rozjíždí nové turné.
E-shop Českého rozhlasu
Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou
Ondřej Kepka, režisér a moderátor


Tajný deník čínské císařovny
Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.