Moravskoslezští hasiči po bouřkách odstraňovali spadlé stromy

Především spadlé a polámané stromy odstraňovali hasiči po silných bouřkách, které v neděli večer zasáhly Moravskoslezský kraj. Zhruba v době mezi 17:00 a 21:30 měli kvůli bouřkám téměř 50 výjezdů. Události se obešly bez zranění a větších škod. ČTK to sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Nejvíce, 15 zásahů, měli hasiči v okrese Frýdek-Místek, 11 v okrese Opava, po osmi na Karvinsku a Novojičínsku, šest v okrese Ostrava-město a žádný na Bruntálsku. „Například v Jakartovicích-Deštném spadl strom na osobní automobil, ve Vřesině u Ostravy spadl strom na střechu rodinného domku a přetrhnul dráty elektrického vedení,“ uvedl Kůdela.

Více než tři hodiny zasahovali na území lázeňského města dobrovolní hasiči z Klimkovic nedaleko Ostravy. Mimo jiné odstraňovali spadlou vzrostlou lípu a čistili silniční kanalizaci. „Asi hodinu a půl čerpali vodu z nedaleké retenční nádrže, která zachytila vodu, bahno a slámu z polí pod Hýlovem, aby se nedostaly k rodinným domkům v Husově ulici a níž,“ dodal Kůdela.