Můžete mi, prosím, spravit psa? To je nejčastější otázka, kterou slýchává Andrea Dunová

22. leden 2022

Andrea Dunová z Havířova má doslova kouzelné ruce. Dokáže jimi vycítit polohu kloubů, pletence nervů, šlach a svalů. A hlavně je dokáže stimulovat tak, aby organismus zahájil samoléčebný proces.

Andrea Dunová, která se věnuje manuální terapii se zaměřením na pohybový aparát lidí i zvířat. Dlužno dodat, že její havířovskou ordinaci s ní sdílí více než desítka psů, které společně s manželem zachránili ať už z množíren nebo před utracením. Přítomnost psů při terapii pomáhá zejména malým dětem. Pakliže je pacientem cizí pes, je nutné je izolovat.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.