Mužská záležitost

2. říjen 2003

Některé západoevropské země zavádějí pozoruhodnou novinku. Ve velkých obchodních střediscích testují takzvané místnosti pro muže.

Jak známo, muži při velkých a dlouhých nákupech se svými drahými polovičkami ukrutně trpí. Čest výjimkám, ale většina z nich vleklé procházení mezi přeplněnými regály upřímně nesnáší. Pro naštvané muže je proto představa příjemně stráveného času ve speciální místnosti vítaným vysvobozením. Co všechno takové mužské koutky nabízejí? Vše, co mají rádi a co zároveň nepřekračuje zavedený morální kodex. Konzumaci pivečka a dalších lahodných nápojů, prohlížení zajímavých časopisů, zejména těch motoristických a lehce erotických, příležitost zahrát si kulečník a v neposlední řadě i možnost poklábosit s jinými stejně postiženými muži, kteří do prostoru uprchli před nákupním terorem. Konverzačních témat je nepřeberně, fotbal, ženy, alkohol a našla by se jistě řada dalších. No neberte to, pánové! Takový nákupní pobyt pak uteče jako voda. Lze si přitom představit, že oč jednodušší bude do takového mužského koutku vejít, o to složitější pak bude opustit ho. Každopádně bude zajímavé sledovat, s jakým ohlasem se taková vymoženost v západní Evropě setká. Ještě zajímavější je pak informace, že o něčem podobném začínají uvažovat i tuzemské hypermarkety. Dokonce s tím, že případné mužské koutky tady chtějí přizpůsobit specifickým potřebám místních pánů. Co si pod tímto tajemně znějícím prohlášením má našinec představit, to už zřejmě záleží pouze na jeho fantazii. Ale nic se nemá přehánět. Pokud by byla nabídka zdejších mužských koutků příliš atraktivní, mohlo by to podráždit hezčí polovičku lidstva. Ženy by se mohly cítit právem ukřivděny tím, že ony nic takového nemají. Pod heslem rovnoprávnosti by se mohla celá záležitost poněkud zvrtnout. Genetickou výbavu by ale ženy přehlížet neměly. Existuje totiž celá řada seriózně se tvářících studií, podle kterých muži opravdu, ale opravdu neradi nakupují.

autor: Michal Svatoš
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser