Na futsalovém ME kněžích se představí i farář ze Staré Vsi nad Ondřejnicí

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Chrudimští futsalisté chtějí porazit všechny tři soupeře

Česko hostí evropský šampionát kněžích hostí vůbec poprvé v historii. Futsalová utkání farářů z 18 evropských zemí se celý tento týden budou odehrávat v Praze a Říčanech.

Na neobvyklé sportovní klání se v posledních dnech či týdnech intenzivně chystal i kněz Jan Slavík ze Staré Vsi nad Ondřejnicí. „Máme kolem fary velký areál, jsou tam ideální podmínky, takže člověk může natrénovat, co potřebuje,“ svěřil se při jednom z posledních tréninků.

Poselství šampionátu může být i to ukázat lidem kolem, že kněží jsou taky normální lidé, kteří se dokáží bavit, mají rádi hru.
kněz Jan Slavík

Jen těžko si lze představit, že se tento usměvavý farář při soubojích o míč změní v bojovníka. „Teď od stolu vám řeknu, že budeme hrát slušně a férově, ale jak se znám sám, tak horká hlava, zápas a soutěživost dělají hodně moc asi s každým mužem,“ směje se.

Dostat se do nároďáku moc těžké nebylo. „Kdo pozná balón, ten tam je,“ přiznává. „Český tým se bude samozřejmě snažit nejen obhájit předposlední místo z minulého šampionátu, ale postoupit malinko výš,“ dodává.

Slavíčku, my jsme s tebou

Jan Slavík, farář z Ostravska, logicky pravidelně chodí na Baník. A i za ním na šampionát přijedou fanoušci z jeho střediska pro mládež. „Skládáme slogany. Ano, bude to kotel,“ slibují fanoušci.