Na nachlazení je dobrý čaj z lipového květu. Tady je Iva Hüttnerová a její Domácí štěstí

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nápoj z lipového květu

Také vám babička při nachlazení vařila čaj z lipového květu? Rýma, kašel, bolesti svalů, kloubů a zvýšená teplota. To jsou příznaky nachlazení, které je nejlépe vyležet. Po čaji z lipáku, jak se mu také říká, se vypotíte, sníží se vám teplota, uklidní podrážděný krk i horní cesty dýchací.

Příprava je jednoduchá. Lžičku sušených květů zalijte čtvrt litrem horké vody a nechte 15 minut louhovat. Pijte ho vlažný až 3x denně. Mimo už vyjmenované účinky ještě zklidní podrážděnou mysl a dokonce působí proti zácpě, která se při nachlazení často objevuje. Jeho užívání se nedoporučuje pouze lidem s nemocným srdcem nebo nastávajícím a kojícím maminkám.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová