Naše babičky si na podzim vařily čaje, aby byly zdravé. Jaký pomáhá na bolest hlavy?

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy šípkový čaj

Podzimní čas se blíží a s ním i některé neduhy, na které pomohou čaje podle receptů našich babiček.

Pro lepší dýchání můžete vyzkoušet směs z bezinky, lípy, šalvěje, šípku a jitrocele. Stačí jednu čajovou lžičku sušené směsi zalít čtvrt litrem vařící vody. Louhovat se má 10 minut a popíjet vlažná.

Bolest hlavy zažene třeba kozlík lékařský. Stačí na pět minut nechat vařit jednu čajovou lžičku, odstavit a nechat ještě dvacet minut louhovat. Tento čaj se pije pouze při potížích a nejlépe večer.

A když na vás něco leze, vyzkoušejte zázvorový čaj s heřmánkem. Kousek zázvoru oloupejte, nastrouhejte a přidejte několik sušených květů heřmánku. Potom už jen přelijte vroucí vodou a nechte čtvrt hodiny louhovat. Hodně sil a zdraví!

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová