Nedělní Noční linka: Co o nás prozradí oblečení?

30. leden 2022

Příběhů, písniček a povídek na téma šaty dělají člověka je plno, jen si vzpomeňte třeba na Matěje Kotrbu, císařova pekaře nebo na Twainova Prince a chuďase.

Položme si ale v dnešní Noční lince několik souvisejících otázek. Jistě přijde řeč i na to, co vyjadřují barvy našeho oděvu, to, zda je pro nás utrpením soukat se do společenských šatů, jsme-li zvyklí na džíny a tričko, nebo jestli svou postavu vidíme jinak než ostatní a nosíme oděv jiné než naší skutečné velikosti. A ještě jinak – posuzujete neznámého člověka podle upraveného zevnějšku a vycíděných polobotek? Máte věci „na doma” a věci „na ven”?

O tom, co o nás prozradí oblečení si budete moci povídat v dnešní Noční lince s Borkem Kapitančikem na telefonním čísle 731 800 900.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová