Nedělní Noční linka: Den matek – 8. května

8. květen 2022

„Srdce maminky je speciální místo, kde děti vždy najdou svůj domov.“ -
princezna Diana.

Den matek tradičně připadá na druhou květnovou neděli. Slavíte tento den? Nebo dáváte přednost svátku MDŽ? Nebo oslavujete obojí? A jakým způsobem? Vzpomínáte na svojí maminku nebo jiné významné dámy pro váš život? Jaké byly? Jestli to pro vás není příliš citlivé téma, budeme rádi, když se s námi o své vzpomínky podělíte.
A co je podle vás vhodným dárkem pro ženy? 
Jsou to květiny nebo jiná pozornost jako večeře nebo nějaká sladkost? Čím jste svoje maminky kdysi odměňovali za péči vy a co teď naopak jako maminky nejčastěji dostáváte jako dárek? Je pro vás důležité vzdávat poctu matkám a mateřství? 

Vaše příspěvky můžete psát na rohlas.cz/linka, na e-mail nocnilinka@rozhlas.cz nebo v době vysílání volejte na číslo 731 800 900.

Těší se na vás moderátorka Českého rozhlasu Zlín Jarka Barboříková.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.