Nespavost trápila už naše předky. I oni s ní bojovali a Iva Hüttnerová prozradí jak

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Spánek (ilustrační foto)

Nespavost dokáže člověku opravdu otrávit život. Obzvlášť pokud je dlouhodobá. Mám pro vás pár zásad, kterými proti ní bojovali naši předci.

Ke spánku se ukládejte nejpozději dvě hodiny před půlnocí. V tuto dobu je spánek nejblahodárnější. Své tělo mějte vždy očištěno, stejně jako svou duši. Až ulehnete, v hlavě si proberte uplynulý den a poděkujte za něj.

Prádlo, ve kterém spíte, ať je pohodlné a vzdušné. Pozor dejte také na správnou polohu těla. Vždy ležte hlavou k severu a nohami k jihu. Právě v tomto směru se zemí šíří magnetické pole, které má na celý organismus příznivý vliv.

Pokud se pokoušíte usnout více než dvě hodiny a jste stále bdělí, vstaňte a začněte provádět činnost, kterou nemáte rádi. Po pár minutách budete tak otrávení, že se spánek určitě dostaví. No, především rada poslední stojí za to. Tak ji berte s nadhledem.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová