Co dělám v rozhlase: Moderuji Dvacet minut Radiožurnálu a každé úterý po 15. hodině připravuji pořad K věci, do kterého zvu osobnosti, které mají co říct k dění ve středních Čechách.
A kromě toho se podílím na některých projektech Českého rozhlasu (například na přípravě nového počítačového redakčního systému) a jsem místopředsedou expertní skupiny pro rozhlasové zpravodajství v rámci EBU (Evropské vysílací unie).
Před rozhlasem: Vystudoval jsem Právnickou fakultu UK a už během studií jsem dělal reportéra v pražském Rádiu City. V soukromých rádiích jsem zůstal 15 let, z toho většinu v Rádiu Blaník, kde jsem měl jako jeho ředitel na starosti nejen zpravodajství, ale i program, propagaci a vůbec celý jeho chod. V roce 2008 jsem se nechal zlákat startem zpravodajské televize Z1, kde jsem si vyzkoušel práci reportéra, editora i vedoucího vydání. A na podzim 2009 jsem přešel do Rozhlasu. Nejprve jako moderátor Radiožurnálu, pak jako vedoucí domácí redakce a od roku 2012 jsem ředitelem Centra zpravodajství. Od roku 2013 jsem také členem expertní skupiny EBU pro rozhlasové zpravodajství. A od března 2016 do září 2018 jsem vedl rozhlasové studio pro Prahu a střední Čechy.
Co mě baví: Rodina, cestování, fotografování, čtení, sport (aktivně běhání, pasivně hlavně fotbal a hokej – a to v hledišti, u televize i u rádia), dobré jídlo a pití, české písničky a filmy, humor pánů Svěráka, Smoljaka a Cimrmana, nové technologie, impresionismus, architektura, hra na piano a řada dalších činností a věcí, na které mám bohužel podstatně méně času, než bych si představoval.
Všechny články
-
Rezignaci nezvažuji, splnil jsem roli nárazníku, hájí se šéf České televize Jan Souček
„Splnil jsem roli nárazníku, který tlaky vyvíjené zvenčí na mě nepřenesl dovnitř televize,“ vysvětluje Jan Souček dění v České televizi. Poslechněte si rozhovor.
-
Polední publicistika: Přiblížil Trump Ukrajinu k míru? Dluhy solárníků. Pozice německé SPD ve vládě
Sto dní Donalda Trumpa v úřadě. Státu se nedaří vymáhat miliardy od podvádějících solárníků. Němečtí sociální demokraté schválili účast v nové vládě.
-
Kejval proti Varhaníkovi. Jak chtějí kandidáti na šéfa ČOV navýšit rozpočet a vést děti ke sportu?
„Politici nechápají, že sport je klíčový,“ tvrdí stávající šéf ČOV Jiří Kejval. „Sport v ČR se nenachází v ideálních podmínkách,“ dodává jeho protikandidát Libor Varhaník.
-
Měly by se v Česku zálohovat PET lahve a plechovky? Poslechněte si debatu u kulatého stolu
Proč se poslanci stále nedostali k zákonu, kterým chce vláda zavést zálohování PET lahví a plechovek? Co by navrhovaný systém znamenal pro obce, obchodníky a spotřebitele?
-
Odpolední publicistika: Odklad školní docházky. Silniční síť v Česku. Rozloučení s papežem
Co si slibují vedení škol od zpřísnění podmínek pro odklad školní docházky? O jaké pilíře se opírá dlouhodobý plán na rozšíření silniční a dálniční sítě v Česku?
-
Polední publicistika: Witkoff v Moskvě. Kritika ředitele ČT. Letnice vyhlášeny Knihou roku
S čím přiletěl do Moskvy Trumpův vyslanec v rámci snah dojednat klid zbraní na Ukrajině? Jak odpověděl ředitel ČT Souček na kritické hlasy, které volají po jeho rezignaci?
-
„Stát jedním opatřením popírá druhé,“ tvrdí sociolog Prokop. Proč Česko přešlapuje na místě?
Jedním z cílů vlády například bylo omezit množství lidí pracujících „na dohodu“, přitom ovšem dohody zvýhodňuje v tzv. superdávce. Proč se nedaří vládní reformy sladit?
-
Odpolední publicistika: Smrt afghánského zajatce. Schůzka v Londýně. Nedostatek zaměstnanců
Čtyři příslušníci skupiny speciálních sil v Prostějově se budou zodpovídat z násilné smrti afghánského zajatce. Jakých trestných činů se v roce 2018 měli dopustit?
-
Odpolední publicistika: Lobbování v Česku. Bezpečné země původu. Legislativní definice pojmu žena
Jak účinná by mohla být úprava pravidel pro lobbing v Česku? Jak naloží unijní státy s návrhem Evropské komise na vytvoření seznamu takzvaných bezpečných zemí?
-
Polední publicistika: Zákon o podpoře bydlení. Mezinárodní plán proti pandemiím. Nálety na Ukrajinu
Jaký přínos by mohl mít zákon o podpoře bydlení? Nakolik přelomová je mezinárodní dohoda o koordinaci postupu proti případné pandemii? Pokračující ruské vzdušné útoky.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »