OBRAZEM: Noc otevřených dveří v Českém rozhlase Ostrava

11. červen 2017
Ostravská muzejní noc 2017 v rozhlase

Ostravská muzejní noc měla jedno ze zastavení také v našem rozhlase. Ukázali jsme vám, jak vypadá příprava – a vlastně i průběh samotného vysílání v Českém rozhlase Ostrava.

Stovky lidí se přišly podívat a také vyzkoušet si, jak vlastně vypadá taková práce rozhlasových moderátorů, zprávařů či reportérů. V legendárním Studiu 1, kde začínaly mnohé pěvecké a hudební hvězdy, jste se mohli bavit zajímavým hudebním programem.

Vidět jste tak mohli například vystoupení cimbálové muziky Tragač spolu s folklorním souborem Ondřejnica, pěvecký sbor Voices of Ostrava, písničkáře Marka Vitekera a zpěváka Radka Morcinka. Muzikálové melodie pak předvedli sóloví zpěváci při fakultě umění Ostravské univerzity.

Pro děti bylo na dvoře Českého rozhlasu Ostrava nachystáno malování na obličej, různé soutěže a skvělá bublinová školka.

Jak to vše u nás v rozhlase vypadalo a proběhlo, se můžete podívat ve fotogalerii.

Celkem se do 9. ročníku kulturního festivalu s názvem Ostravská muzejní noc zapojilo 39 ostravských institucí, které se věnují kultuře nebo vzdělávání. Další informace najdete na stránkách Ostravské muzejní noci.

Ostravská muzejní noc 2017
Spustit audio
autor:ČRo Ostrava
  • Aktuální dění
  • Pozvánka
  • rozhlas
  • Ostrava
  • muzejní noc