Oddělení rehabilitace nemocnice v Havířově nabízí po opravě více druhů terapií

14. červen 2024

Havířovská nemocnice má nově opravenou ambulantní rehabilitaci. Pacientům nabídne třeba vodoléčbu, fyzioterapii nebo rehabilitaci. Fyzioterapeuti se tam věnují hlavně pacientům po úrazech, cévních mozkových příhodách nebo kloubních náhradách. Po 10 letech odstávky je znovu v provozu i bazén, který je navíc přístupný i lidem s hendikepem.

Ředitel Nemocnice Havířov Norbert Schellong popisuje, že od 70. let se vlastně oddělení rehabilitace příliš neupravovalo. „Oni tehdy vlastně neměli další budovu, tak řekli, dáme to provizorně do suterénu. No a provizorně to tady zůstalo 50 let a pacienti tady chodili do hygienicky neadekvátních prostor,“ říká ředitel.

Podle ředitele nemocnice se tady denně na procedurách protočí až 500 pacientů. Těm všem teď podzemní pavilon nabídne větší prostory, moderní zázemí a nové ordinace i pro rehabilitaci nejmenších pacientů. „I to prostředí léčí. Já se soustředím i na miminka, máme dvě nádherné dětské tělocvičny, takže větší a kvalitnější péči i našim miminkům, co se ne úplně dobře motoricky vyvíjejí,“ dodává primářka rehabilitačního oddělení Mirka Crhánová.

Po 10 letech odstávky je navíc znovu v provozu rehabilitační bazén, do kterého se díky speciální úpravě dostanou i vozíčkáři.

Rekonstrukce stála přes 70 milionů korun a 65 milionů z toho zaplatil Moravskoslezský kraj.

Spustit audio