Opice na dosah. Ráj lemurů v ostravské zoo je znovu otevřen

Průchozí expozice, kterou momentálně obývá skupina 17 madagaskarských lemurů, je pro návštěvníky otevřena denně mezi 14. a 15. hodinou. Pouze v případě deště a bouřky zůstává uzavřená.

Lidé si v přítomnosti chovatelů mohou užít pohled na zvířata z bezprostřední blízkosti. „Během této doby probíhá i komentované krmení lemurů, a to v 14:00 a 14:30. Ráj lemurů obývají čtyři druhy madagaskarských poloopic: třináct jedinců lemurů kata, dva lemuři červenobřiší a po jednom lemur běločelý a lemur tmavý. Všechno jsou to samečci,“ upřesnila mluvčí ostravské zoo Šárka Nováková.

Chovatelé chtěli skupinu samců letos doplnit o další dva druhy – samce lemura mongoze a lemura šedohlavého, ale nebyli původními obyvateli přijati přátelsky. Byli proto spojeni se samčí skupinou lemurů kata na ostrovní expozici pod výběhem zeber.

„Zoo Ostrava chová celkem devět druhů lemurů. Lemur šedohlavý je nejnovějším druhem – v rámci mezinárodní spolupráce naše zoo získala dva samce z anglické Zoo Linton,“ dodala Nováková.

Přírodní expozici s lemury sdílí i řada volně žijících živočichů. V rámci opatření na zvýšení biodiverzity areálu zoo zde bylo v minulém roce vybudováno líhniště pro ještěrky a upevněn hmyzí hotel.

Spustit audio
autor: tif

Související