Ostravská opera uvádí novou inscenaci slavné Verdiho La Traviaty
Po Othellovi nastudovalo Národní divadlo moravskoslezské v Ostravě další slavnou operu Giuseppe Verdiho La Traviatu. Se souborem a hosty dílo zrežírovala Bohuslava Kráčmarová.
Předlohou opery z roku 1853 byl román Alexadra Dumase mladšího Dáma s kaméliemi o kurtizáně, kterou promění velká láska.
„Když to řeknu skoro až škaredě, tak jsem opravdu chtěla, aby to byl doják, protože si myslím, že La Traviata musí být doják,“ říká režisérka.
V roli krásné kurtizány se budou střídat dvě sopranistky – makedonská pěvkyně Milena Arsovska a mladá ostravská umělkyně Veronika Holbová.
„Ty emoce jsou velmi intenzivní, tak je důležité udržet rovnováhu mezi tím, abyste se tam natolik nerozplakala a nemohla už potom zpívat,“ dodává ostravská pěvkyně.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.