Ostravští Marodi se před cestou do Hollywoodu zastavili v Apetýtu

13. říjen 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy MAROD (Matláškovic rodina)

Začali natáčením v Českém rozhlase Ostrava a teď balí kufry do Hollywoodu. Rodinná kapela MAROD ze Staré Bělé se ještě předtím zastaví na kus řeči v Apetýtu.

Kapela u nás natočila v roce 2011 své první cédéčko Až děti vyrostou, a letos v dubnu poslala do světa i druhé cédéčko Půl na půl, boduje v hitparádách, koncertuje a na festivalech sbírá ceny i přízeň diváků.

„Zatím posledním a největším úspěchem je čerstvé vítězství, které kapelu poslalo do Hollywoodu na Mistrovství světa v interpretačním umění,“ vysvětluje autorka Apetýtu Dagmar Misařová.

Rozhovor s kompletní Matláškovic rodinnou kapelou si poslechněte v přiloženém audio souboru (viz ‚Přehrajte si celý příspěvek‘ hned v úvodu článku). Tento i další díly pořadu pak najdete v iRadiu.

autor: tif
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová