Páteční Noční linka: Láska sex a něžnosti v pozdějším věku

26. leden 2024

Jak vnímáte lásku a intimitu ve srovnání s mládím? Jaké jsou výzvy a přínosy romantiky a něžností v pozdějším věku? Jaké role hrají zdravotní otázky při zachování sexuální aktivity ve stáří? Jak se vyrovnávat s fyzickými změnami a omezeními v sexuálním životě ve vyzrálém věku?

Umíte se bavit otevřeně o sexu a sexuálních potřebách? Existuje něco jako „příliš starý na lásku a sex“? Dá se s tím vyrovnat? Jak podporovat něžnost a fyzickou blízkost v pozdějším věku bez tlaku na sexuální výkon? Má sex a láska v pozdějším věku jinou kvalitu a jak tuto změnu vnímají sami jedinci ve stáří?

Podle výzkumu National Social Life, Health and Aging Project (NSHAP) v USA provozuje sex více než 40 % mužů a 20 % žen ve věku 65-74 let. Sex. Jak tato tři písmena vnímáte ve svém věku vy?

V dnešní Noční lince z Prahy se na vaše odpovědi bude těšit Honza Macoun. Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.