Páteční Noční linka: Má zásadní facka od života

16. únor 2024

Za jakých okolností vstoupila do vašeho života facka, která byla dost možná i posledním varováním před možným zhroucením? Co bylo tou poslední kapkou, která rozhodla o dalším životě po jiné koleji? Jak dlouhé bylo čekání na tento zdvižený prst? Stalo se vám, že zásadní facka od života nepřinesla do budoucna vůbec nic? Co vám dala a vzala facka od života?

Životní fackou rozumíme nečekanou, často bolestivou událost či zkušenost, která dramaticky mění pohled jedince na život a formuje jeho osobnost a postoje. Může to být ztráta, selhání, nečekaná událost nebo konfrontace s vlastními slabostmi. Tato zkušenost může vést k hlubokým osobním změnám a výzvám, ale také k pozitivnímu osobnímu růstu. Jaká facka od života potkala vás? Podělte se o svůj příběh s ostatními posluchači.

V dnešní Noční lince z Prahy se na vaše odpovědi bude těšit Honza Macoun. Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz.

autor: Honza Macoun
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.